Forum Diety

Pełna wersja: Da się zastąpić
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
... produkty mięsne?

Niby soja. Niby tłuszcze. Niby mięso w dużych ilościach jest niezdrowe, a tłuszcz zwierzęcy to Samo Zło. Ale jednak jedliśmy i jemy. Moi znajomi weganie mówią, że wszystko da się zastąpić. Ale jakim kosztem? Soja jest często napakowana hormonami (właściwie chyba zawsze, podobno jak mężczyźni jedzą ją hurtowo, to im rosną piersi czasemJęzyk ), nie wydaje mi się też, żeby całkowit rezygnacja z białka zwierzęcego była superzdrowa.
Wegetarianie nie jedza miejsca i zyja wiec na pewno moznaUśmiech a poza tym sa czesto bardzo zdrowi i to powinno zamykac niedowiarkom usta!
Są przecież sklepy ekologiczne i tam można kupić soję, która wcale nie była wspomagana hormonami.
Wydaje mi się, że takie plotki rozprzestrzeniają ludzie, którzy nie znajdują argumentu na to ,że sami jedzą mięso i nie dają się przekonać do spróbowania wegetariańskiej diety.
Zapewne ani wegetariańska ani typowa Polska dieta z golonką i boczkiem, nie są zdrowe. Z dwojga złego lepiej mieć niedobór witamin i brać suplementy niż nadwagę i wysoki poziom cholesterolu.
(05-21-2012 06:20 PM)ciastkozdziurka napisał(a): [ -> ]Zapewne ani wegetariańska ani typowa Polska dieta z golonką i boczkiem, nie są zdrowe. Z dwojga złego lepiej mieć niedobór witamin i brać suplementy niż nadwagę i wysoki poziom cholesterolu.

Serio - znasz dom, w którym często jada się golonkę i boczek?Oczko A z dwojga złego, to nie wiem, co gorsze.
Kiedy u mnie w rodzinie [zwłaszcza ze strony ojca] każdy ma nadwage, pokaźny brzuszek i cukrzyce, to wątpie, żeby to sobie uhodowali na marchewkach. A mój ojciec od razu się przyznaje, że takie rzeczy lubi. Dopiero jak mu się wyniki pogorszyły,to trochę przystopował.
Pamiętaj o witaminie b12! Najważniejszy suplement w dietach bezmięsnychUśmiech
Pamiętam Uśmiech Często robię sobie badania,aby sprawdzic czy nic się nie pogorszyło
A co z witaminami rozpuszczalnymi w tłuszczach? Jakby zacząć je wszystkie uzupełniać to będzie się brało więcej suplementów niż normalneo jedzenia
A one rozpuszczają się tylko w tłuszczach zwierzęcych?
Stron: 1 2
Przekierowanie